...............

Říjen 2013

The Mentalist 6x05

28. října 2013 v 13:03 | Ainree |  Tak různě
Právě jsem dokoukala další díl Mentalisty a ještě pořád mi buší srdce napětím. Patrick je zase o krok blíže dopadení Red Johna a stopa, kterou se dozvěděl v tomto díle se mi jeví jako zásadní.
Nesmírně Patrickovi fandím, aby zvráceného vraha své ženy a malé dcerky dopadl a měl čas vykonat na něm svojí pomstu.
Už od prvního dílu mě nejvíce baví díly ve kterých se řeší případy související s Red Johnem, takže v aktuální (6.) sérii si opravdu přicházím na své. Na jednu stranu mě mrzí, že s blíží konec seriálu a na stranu druhou se nemůžu dočkat až bude Red John dopaden. Hrozně by mě ale zkalamalo, kdby se zabil sám nebo měl třeba nehodu na útěku před policií. Chci aby tu možnost měl Patrick a díval se mu přitom do očí... resp. jde mi hlavně o to, aby tu možnost měl. Ani jí nemusí využít, ale to, že mohl svou pomstu vykonat ho konečně nechá jít dál.
A kdo si myslím, že je RJ?

Obličej (kreslení)

27. října 2013 v 17:00 | Ainree |  Vyrábím
Tak, když se mi v minulém článku povedlo namalovat oko, odhodla jsem se zkusit i lidský obličej. Tak oproti mým obvyklým obličejům, je to fakt pokrok, protože je poznat, že jsem kreslila holku. Na druhou stranu do důstojného lidského portrétu to má ještě hodně, hodně daleko...

Volby - výsledky (TT)

26. října 2013 v 14:29 | Ainree |  Téma týdne
Průběžně monituruji výsledky Voleb do Poslanecké sněmovny. Každých 15 min se zde objeví článek o aktuálním stavu 5 stran s nejvíce hlasy a krátký komentář.
Článek je průběžně aktualizovaný.


Volby (TT)

22. října 2013 v 10:13 | Ainree |  Téma týdne
K volbám už nemám, moc co říct. Všechno jsem řekla už v článku o nebezpečí návratu komunismu a v dalším, kde jsem psala o nutnosti jití k volbám...


Prokrastinace (TT)

18. října 2013 v 20:12 | Ainree |  Téma týdne
OMG! To je zase téma!

Komunisti aneb jak je tohle možné?!

18. října 2013 v 19:42 | Ainree |  Dumám!

Tak si tak dneska čekám na přechodu, když ke mně dolehne nekvalitně ozvučená a už od poslechu pitomá písnička. Hmm, kůžičkář, prolétne mi hlavou, ale v zápětí si uvědomím, že jsem ve velkém městě a že tady, kde široko daleko nevidím jediný rodinný dům, bude jen těžko jezdit výkup kůží. Zvědavě jsem nastražila uši a zaposlouchala se do textu: "S lidmi pro lidi…" rozeznala jsem zřetelně, než se ke mně auto přiblížilo. No to si snad dělají prd...! problesklo mi hlavou, ale to už se auto přiblížilo dost na to, abych rozeznala nápisy KSČM i obrázky třešní, kterými bylo auto pokreslené.

Nevěděla jsem, co mám dělat. Znechuceně si odplivnout, nebo vzít ze země nějaký velký šutr a dát svým emocím upřímný průchod? Nakonec jsem se spokojila s tak opovržlivým pohledem, na jaký jsem se zmohla.

A Vás se ptám, jak je tohle možné?! V jaké době to žijeme. Jak je možné, že se ulicemi měst volně projíždí komunistické auto, vyřvává jejich hesla a lidi místo aby popadli kameny a klacky, tak je v lepším případě jen ignorují? Jak je možné, že se ta nejodpornější spodina politiky zase drápe k moci a co je nejhorší, skutečně se jí to daří. Copak mají lidé opravdu, tak krátkou paměť? Tomu nevěřím, hroby členů rodin, které komunismus zahubil ještě ani pořádně nezarostly zelení a lidé, kteří komunistickou tyranii zažili a přežili, jsou dosud mezi námi. Tak jak je sakra možné, že jsou ty rudé svině zpátky?!

Je to výsměch všem, kteří v lágrech nechali své zdraví i těm, kteří zemřeli. Je to výsměch i našim rodičům, prarodičům, zeptejte se doma či v okolí, kolik lidí se nedostalo na vysoké školy, nezískali slušnou práci a tohle se vrátí. Kdo všechno musel z cesty, protože jeho názory či matek se soudruhům a soudružkám nelíbil? Bude to zpátky! Pokud se dostanou k vládě, tak brzy přijde doba, kdy mně za takovýto článek bude hrozit postih.
Lidi, podívejte se, kam jste to nechali dojít! Protože jediný způsob, jak se zříci viny za to, kam se náš stát řítí je, jít volit. Jděte volit a zastavte znovuzrození komunistického teroru, nejít k volbám nic nevyřeší a nepostavit se proti zlu je stejné jako ho sami páchat!

Ztracená 2 - Realita

18. října 2013 v 18:53 | Ainree |  Ztracená
Další kapitola trochu trvala. Nikoliv proto, že by nebyla napsaná, ale kvůli drobným technickým potížím, které mi bránily ji uveřejnit.Jak definovat kreativního člověka?

15. října 2013 v 12:00 | Ainree |  Dumám!
Může být kreativní člověk nešikovný?

Ztracená 1 - Probuzení

12. října 2013 v 21:29 | Ainree |  Ztracená

Z bezvědomí ji probrala silná bolest hlavy. S bolestným zasténáním se pokusila otevřít oči, ale víčka se ani nezachvěla, byla jako z kamene. Chvíli bezmocně ležela a snažila se rozpomenout si kde je. Ale v okamžiku, kdy se pokusila pohnout hlavou, ji bolest zasáhla takovou silou, že opět ztratila vědomí.


Ztracená - Úvod

12. října 2013 v 21:23 | Ainree |  Ztracená
V tuhle chvíli si nejsem ještě úplně jistá, kudy se děj bude ubírat. Ale zatím můžu říct toto:

Probudila se polomrtvá ve špinavém pokoji. Neví, kde je a ani kdo je. Je zraněná a vězní ji její největší nepřátelé. Přežila jen náhodou, díky informacím, které si oni myslí, že má. Jenže ona si na nic nevzpomíná. Podaří se jí utéct se zajetí a vydat se hledat svou minulost po střípcích vzpomínek, které se jí občas mihnou myslí? Nebo zůstane uvězněná, dokud její věznitele nepřestane bavit ji mučit a ji zabijí?

Anotaci budu průběžně upravovat, podle toho, kudy se příběh bude vyvíjet.