...............

Březen 2014

Cestování časem

29. března 2014 v 21:04 | Ainree |  Téma týdne
Cestování časem je odjakživa můj sen. Jako spousta lidí i já mám pocit, že jsem se nějak minula s dobou, do které skutečně patřím. Pozoruju svět kolem sebe a nechápu ho. Stejně tak mé okolí nechápavým pohledem sleduje mě. Zbožňuju knihy o cestování v čase a celkově historické romány.
Ano, připouštím, že má představa středověku bude asi notně zromantizována, ale přesto si myslím, že v období středověku by se mi žilo lépe. Tehdejší svět byl o tolik jednodušší než náš. Množství možností, které život v současnosti nabízí, mě ničí. Všichni se pořád pohybují a mění, ale já stojím pořád na stejném místě, a pokud se pohybuju, tak jen po maličkých pomalých krůčcích.
K samotnému cestování časem mohu podotknout jen jedno: Nikdy mi nikdo na světě nevymluví, že jednou (snad do konce mého života) se cestovat časem podaří. Jsou vědci, kteří se tím zabývají, a věda stále nezadržitelně kráčí kupředu. Jednou se to musí podařit, ačkoliv pochybuju, že možnost cestovat v čase bude mít i běžný občan, protože změna minulosti by ohrozila lidstvo.

Knihy zabývající se cestováním v čase: